Спартак сака да го носи Енис Барди во Москва за 13 милиони евра?

epa06381840 Levante's Macedonian midfielder Enis Bardhi (R) in action against Athletic Bilbao's midfielder Mikel Vesga (L) during the Spanish Primera Division soccer match between Levante UD and Athletic Bilbao at Ciutat de Valencia stadium in Valencia, eastern Spain, 10 December 2017. EPA-EFE/KAI FOERSTERLING epa06381840 Levante's Macedonian midfielder Enis Bardhi (R) in action against Athletic Bilbao's midfielder Mikel Vesga (L) during the Spanish Primera Division soccer match between Levante UD and Athletic Bilbao at Ciutat de Valencia stadium in Valencia, eastern Spain, 10 December 2017. EPA-EFE/KAI FOERSTERLING

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди (23) кој е член на шпански Леванте со своите квалитети стана интересен за голем број европски клубови, а најнов на листата е московски Спартак.

Според пишувањата на дел од руските медиуму, Спартак Москва е подготвен да плати 13 милиони евра за Барди да го види во цевено-белиот дрес.

Сепак, според проценките на Леванте, Барди во моментов вреди 20 милиони евра, па останува да се види дали ќе дојде до договор меѓу двата клуба.

За Барди, кој во 2017 дојде во Леванте од унгарски Ујпешт, наводно интерес пројавиле и тимовите на Валенсија и Лајпциг.

Во оваа сезона, Барди одигра 14 меча за Леванте на кои имаше биланс од еден погодок и две асистенции.

извор: Makfax

Најнови вести

Коментари