Прошетка низ новиот дом на Роналдо (ВИДЕО)

Минатата недела,ѕвездата на Реал Мадрид,Кристијано Роналдо го направи најнеочекуваниот трансфер ова лето со преминот во Италијанскиот клуб Јувентус.Но тоа не е толку важно,во однос на новоста за неговиот нов луксузен дом во Торино наречен "La Mandria",каде оваа фудбласка икона ќе престојува со неговата фамилија во наредните четири години.Да не одолговлекувам повеќе, уживајте во видеото.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари