Пикфорд изведува корнери во стилот на Шаќири (видео)

" alt= " alt=

Голманот на англиската фудбалска репрезентација, Џордан Пикфорд ги покажа своите вештини во изведување корнери.

Голманските квалитети ги покажа изминатото лето на Мундијалот во Русија, но чуварот на мрежата на Евертон кој е прв избор на голот на „Гордиот Албион“ очигледно изведува корнери во стилот на нашиот Артим Шаќири (против Англија во Саутемптон).

Камерманот кој го снимаше тренингот на пулените на Герет Саутгејт пред новите предизвици во Лигата на нации има „добар материјал“ во камерата.

Погледнете:

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари