Mоќно видео за Ѓоковиќ, АТП во чест на нај-тенисерот во моментов (видео)

epa07173886 Serbia's Novak Djokovic in action against South Africa's Kevin Anderson during their semi final match for the ATP World Tour Finals tennis tournament at the O2 Arena in London, Britain, 17 November 2018. EPA-EFE/WILL OLIVER epa07173886 Serbia's Novak Djokovic in action against South Africa's Kevin Anderson during their semi final match for the ATP World Tour Finals tennis tournament at the O2 Arena in London, Britain, 17 November 2018. EPA-EFE/WILL OLIVER

Светската тениска федерација (АТП) изработи моќно видео во чест на моментно најдобриот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ годинава направи несекојдневен подвиг, стигнувајќи до челната позиција на АТП литата, откако годината ја започна како 22-ри во светот.

„Шлаг на тортата“ беше освојувањето на титулите на Вимблдон, во Синсинати, на УС Опен и во Шангај, а во Париз и во Лондон Ѓоковиќ играше финале.

Погледнете го видеото:

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари