Најубави желби младите и главниот гостин: Борко и Нина направија свадба (ФОТО)

Двојката Борко и Николина Ристовски која лани склучи граѓански брак денес ја слават љубовта заедно со најблиските, а главен гостин на прославата е нивниот син кој го добија пред неколку месеци.

Кај министерот за одбрана на свадба @borko12ristovski, напиша на инстаграм лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој на свадбата беше со Јохан Тарчуловски.

 
 
 
View this post on Instagram

Кај министерот за одбрана на свадба @borko12ristovski

A post shared by Hristijan Mickoski (@hristijan_mickoski) onJan 5, 2019 at 11:30am PST

Во продолжение неколку фотографии од љубовната приказна на нашиот најпознат голман и неговата сакана Николина:

Фото: Инстаграм

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари