Лука Циндриќ со големо благодарам за Вардар, Комити, Скопје, Македонија

epa07202004 Luka Cindric (L) of Viva Kielce in action against Gleb Kalarash (R) of HC Vardar during the EHF Champios League handball match between Vardar Skopje and Vive Kielce in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, 01 December 2018. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI epa07202004 Luka Cindric (L) of Viva Kielce in action against Gleb Kalarash (R) of HC Vardar during the EHF Champios League handball match between Vardar Skopje and Vive Kielce in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, 01 December 2018. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Хрватскиот ракометар репрезентативец Лука Циндриќ минатиот викенд повторно се врати во Скопје, овојпат во дресот на неговиот сегашен клуб полски Киелце.

При претставувањето на гостинските ракометари, преполниот „Јане Сандански“ со овации го пречека миленикот кој 3 сезони успешно ги бранеше боите на скопски Вардар.

На Инстаграм Циндриќ постираше фотографија под која напиша „Вардар, Комити, Скопје, Македонија – ви благодарам за сè“.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари