Лука Божиќ од Задар е МВП на 6. коло во АБА (видео)

" alt= " alt=

Кошаркарот на хрватски Задар, Лука Божиќ е прогласен за најкорисен играч во АБА лигата за изминатото коло.

Божиќ во 6 коло на регионалното кошаркарско натпреварување учествуваше со 18 поени, 9 скокови и 9 асистенции надополнето со 3 украдени топки, или вкупно 33 индекс поени, во победата на Задар против словенечка Крка нагости.

Погледнете зошто ласкавото признание оди во рацете на Божиќ:

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари