Ливерпул го има најдобриот старт во историјата на клубот

" alt= " alt=

Фудбалерите на Ливерпул, победија на гостувањето кај Барнли (3:1) со што испишаа нова страница во клупската историја. Никогаш досега не се случило, Ливерпул во првите 15 натпревари да има 12 победи и три нерешени резултати.

„Црвените“ на Јирген Клоп имаат освоено 39 бода, кои не им се доволни за лидерската позиција на табелата. Ливерпул има два бода помалку од бранителот на титулата Манчестер сити.

Играчите на Ливерпул ќе имаат можност да ја подобрат низата овој викенд кога ќе гостуваат во Борнмут.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари