Лингард му фаќа сеир на Роналдо, чии „плочки“ се подобри?(фото)

" alt= " alt=

Џеси Лингард, фудбалерот на Јунајтед по синоќешниот пресврт-триумф на „Црвените ѓаволи“ во Торино против Јувентус во ЛШ, на Инстаграм се пошегува со Кристијано Роналдо.

При првиот гол на натпреварот, Роналдо во 65. минута откако ја смести топката зад грбот на Де Геа тргна во прослава на погодокот, го подигна дресот и ги покажа „плочките“ на стомакот.

Заврши натпреварот, Роналдо со наведната глава, лут на соиграчите замина во соблекувалната, но во соседната соблекувална Лингард направил фотографија за сеир.

Тој ги сликнал неговите стомачни мускули и му пратил порака на Роналдо со наслов: Koj е подобар?
Погледнете па проценете сами:

View this post on Instagram

Who Did It Better? 😂😂 #99 #CR @jlingz

A post shared by JLingz 🔱 (@jesselingard) on

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари