Куп на Македонија: Шкендија стана пациент на Победа, Беласица го освои Кратово

" alt= " alt=

Првите четвртфинални дуели во Купот на Македонија одиграни попладнево донесоа помалку неочекувани резултати.

Најинтересниот меч се одигра во Тетово, каде апсолутниот фаворит Шкендија загуби од прилепска Победа со 0:1.

Прилепскиот тим третпат по ред е поуспешен од фудбалскиот шампион. Единствениот погодок вреден возбудлив реванш го постигна Макота во 19. минута.

На останатите мечеви Академија Пандев славеше со 3:1 над Кораб.

Македонија ЃП го совлада скопскиот ривал Работнички минимално со 1:0, додека пак струмичка Беласица убедливо со 0:2 го совлада Силекс сред Кратово.

Реваншите во Купот се закажани за 5 декември годинава.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари