Иниеста даваше интервју, а потоа настана хаос (ВИДЕО)

Андрес Иниеста имаше интервју за емисијата „Честер" и за малку сето тоа ќе се претвореше во трагедија.

За потребите на интервјуто била направена и импровизирана трибина. И додека ѕвездата на Барселона, која по 22 години заминува од каталонската гордост го давала интервјуто, премногу заинтересирани се напикале на трибината, која одеднаш се срушила.

Имало 18 повредени.

Поврзани

Најнови вести

Коментари