Целиот свет се прашуваше дали сексапилната тенисерка носи гаќички, а од блискиот кадар и се слоши на публиката (ВИДЕО)

Италијанската тенисерка Камила Џорџи е главна тема помеѓу љубителите на тенисот веќе подолг период и тоа поради својот розов аутфит во кој настапи на WTA турнирите во Токио.

Имено, убавата италијанка го одигра натпреварот во нежно розов фустан под кој носеше боксерки во иста боја, па на моменти изгледаше дека воопшто не носи гаќички.

Иако таа беше поразена во полуфиналето од Наоми Осака и иако не освои трофеј, сепак таа остана една од омилените тенисерки на овој турнир, еве и зошто:

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари