Спорт

24 септември 2018

Тимот на Европа го освои Лејвер купот: Дали госпоѓите Ѓоковиќ и Федерер се "главни виновници" за победата ( фото.

И на вториот Лејвер куп тимот на Европа го победи тимот на "Светот" (13:8) после возбудливите мечеви на последниот ден на натпреварот.

Тимот на Европа го освои второто издание на тенискиот Лејвер куп со...

23 септември 2018

Сакам пари! Се согласувам и на тројка - Спортска новинарка се нуди

На крајот од септември минатата година, добро познатата руска спортска новинарка Дана Борисова беше во центарот на скандалот кога на социјалните мрежи се појавија нејзини порнографските фотографии.

Половина...

22 септември 2018

За првпат во земјава поставен висечки семафор во СЦ „Борис Трајковски“

Големата сала во СЦ „Борис Трајковски“ од денеска со нов изглед. За првпат во Македонија една спортска сала добива модернизиран висечки семафор по светски стандари за сите спортови. Семафорот е поставен на...

Червар се соочува со семејна драма: Сопругата ми е болна, морам да бидам покрај неа

Хрватскиот ракометен тренер Лино Червар се соочува со семејна драма. Тој тоа го обелодени за хрватските медиуми.

,,Тешко ми е, имам уште една голема битка. Сопругата ми е болна. Во животот ми беше...

Шоу на Новак и Федерер: Ѓоковиќ сакал да го префрли топчето преку мрежа наместо тоа страдал Федерер (видео)

 Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ и Швајцарецот Роџер Федерер прв пат во кариерата играле на иста страна на мрежата, нивниот деби дабл во рамките на Лејвер купот не поминал успешно.

Ѓоковиќ и Федерер...

21 септември 2018

Репрезентативец на Косово "исчезна" за време на прославата на гол (ВИДЕО)

Бенџамин Кололи, кој игра за фудбалскиот тим Косово, за време на прославата на голот за Цирих, скокна во канал што ги дели навивачите од теренот.Цирих го освои натпреварот против АЕК Ларнака, а единствениот гол го...

Гвардиола: Фудбалерите не треба да ми се извинуваат

Тренерот на Манчестер сити Пеп Гвардиола изјави дека не им се лути на своите играчи за поразот од Олимпик Лион на стартот од Лигата на шампионите.

Францускиот тим победи во Манчестер со 2:1, а натпреварот...

Лејвер: Ѓоковиќ ќе доминира во следните две до три години

Легендарниот австралиски тенисер Род Лејвер смета дека српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе доминира на светската сцена во следните две до три години.

Ѓоковиќ во последните три месеци ги освои Вимблдон,...

Првиот човек на светската атлетика доаѓа во Македонија

Претседателот на Светската атлетска федерција (ИААФ), Лордот Себастијан Коу, в недела и вo понеделник ќе престојува во Скопје како специјален гостин на Атлетската федерација на Македонија (АФМ).

Лордот Коу...

Па, ако неможам да го победам... Федерер со урнебесната изјава за Новак го насмеа цел свет (видео)

Тенискиот спектакл Лејвер куп почнува денес во Чигаго. Љубителите на тенисот од цел свет ќе уживаат во дуелите на тимот "Европа" со тимот на "Светот".

За "Европа" настапуваат Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер,...

МУСКЕТАРСКИ ПОТЕГ: Претседателот на Јуве упати јасна порака по црвениот картон на Роналдо

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во Лигата на шампионите.

„Еден за сите, сите за еден...

УЦВИКА: Шаќири не доаѓа во Белград за мечот со Црвена Ѕвезда

Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, може да го пропушти мечот против Црвена Ѕвезда во Белград во натпревар од групата „Ц" од Лигата на шампионите.

Ливерпул размислува да го остави...

Албанското подземје, судија Феликс Брих го држи во рака, а Роналдо е на...

Германскиот арбитр го уценуваат моќници од албанското подземје кои профитираат на илегално кладење на мечот Валенсија-Јувентус.

Во канџите на албанското подземје

Доколку неговата кражба против Србија на...

Кога ќе видите каков бизарен ритуал има капитенот на Ворскла ќе останете во шок (ВИДЕО)

Многу фудбалери имаат некои свои ритуали кога влегуваат на терен, но она што го направи капитенот на украинска Ворскал се уште не беше видено.

Имено,...

Почна пријавувањето за „Визер скопски маратон“

Почна пријавувањето за 15. „Визер скопскиот маратон“ што ќе се одржи на 5. мај следната година. Сите кои ќе се пријават во првите три дена ќе можат да го изберат својот стартен број.

Во мај светската...