09 Jan 2020

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар започнуваат нова едукативна кампања под слоганот „Центар не е паркинг!“ со цел да се подигне свеста…

09 Jan 2020

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека утре се планирани следните технички зафати во електросистемот на Град Скопје, заради кои без електрична…

08 Jan 2020

ЈП ПОЦ и Општина Центар најавија дека во 2020 година ќе бидат поставени повратни вендинг машини за пластични и стаклени шишиња со цел да ги…

08 Jan 2020

Од денеска поскапува цената на паркингот на паркиралиштата на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ за 20 денари за еден час. Одлуката…

08 Jan 2020

Повеќе од 2 години слушам невистини дека во градот не е оставен ниту еден проект. Знаете дека тоа не е вистина и јас чуствувам одговорност кон…

08 Jan 2020

Во 15 од вкупно 45 сообраќајки што се регистрирани од 3 до 7 месецов во Скопје се повредени 21 лице, а во 30 била причинета материјална штета.…

07 Jan 2020

Пекарница лоцирана во строгиот центар на Скопје објави видео симнато од нивните безбедносни камери во кое се гледа како…

06 Jan 2020

Православните верници во државава денеска го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово – Божик. Традиционално скопското…

05 Jan 2020

Членови на арачиновската криминална група вчера вечер околу 20 часот биле изрешетани во Чаир, дознава „НетПрес“, според чии извори се работи за Н…

05 Jan 2020

ДОБРО

1.Населеното место Драчево е едно од најголемите скопски приградски населби. Во овој дел од градот жителите претежно…

05 Jan 2020

„На почетокот поле, потоа куќи… улица, луѓе и сеќавања – носталгии. Овие генерации ја помнат како улица „Гоце Делчев“, одамна е заборавена како…

05 Jan 2020

Деновиве започна големиот проект за поврзување со велосипедски патеки на населбите Маџари и Ченто со останатиот дел од градот, информираат од Град…

04 Jan 2020

Во текот на изминатата недела, од 27 декември до 2 јануари, со специјалните возила пајак се подигнати 167 возила од јавните површини во главниот…

03 Jan 2020

Од 8 јануари, цените за паркинг за 1 час на комерцијалните паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе се покачат за 20…

03 Jan 2020

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар” донесе Одлука за усвојување…

02 Jan 2020

Без вода утре од 8:00 часот ќе останат корисниците од улиците „Мирче Мацан“ и „Ново Маало“ во Општина Центар.