Снајперист се шета низ Скопје? (ВИДЕО)

Вчера пристигна снимка од полицаец снимен ноќе околу 2 по полноќ во населбата Ѓорче Петров кој излегол од големата зграда спроти пазарчето во населбата. Тој е вооружен но не се знае каде бил каде заминал, пишува порталот засе.мк

Дали станува збор за овластено службено лице или пак за некој локален ловџија, засега нема официјална информација ниту од МВР, ниту од ловечките друштва.

На снимката се гледа дека човекот е во маскирна униформа, а на десното рамо виси оружјето, додека си ги поднестува панатлоните. Порталот наведува дека снимката пристигнала синоќа, но не наведува инфо кога е направена.

Извор: засе 

Поврзани

Најнови вести

Коментари