На влегување во судницата Бојан Јовановски пред денешното судење за „Рекет“ им кажа на новинарите дека бил нападнат од затворските службеници во истражниот затвор во Шутка.

„Простете што доцнам. Задоцни спроводот бидејќи бев нападнат од двајца затворски службеници.“ рече  Бојан Јовановски кој од затворот во Шутка беше спроведен во судница на рочиштетот за „Рекет“ каде е првообвинет

Денеска треба да се слушаат приватни разговори меѓу Боки и Кичеец, но најверојатно судијката ќе ги исклучи новинарите.

Најчитани вести