Skip to main content
x

14 Feb 2020 - 12:10
redakcija
Статија

Меѓу фаворитите на денешниот ТИКЕТ на ДЕНОТ го имаме дуелот со кој почнува новото коло во француската Лига 1 меѓу Монако и Монпелје. Иако е јасно дека ќе биде неизвесен меч со оглед на израмнетата форма на двата тима,  сепак претпочитаме да му дадеме предност на домаќинот кој врза две победи, почна да се искачува на табелата, а со трета победа во низа полека се враќа и во кругот на екипи за европски пласман. Ова е еден од најважните мечеви за Монако сезонава и ни по која цена не смее да ги пропушти бодовите. Во изборот имаме и неколку натпревари на голови, како и уште еден дуел од Франција, каде очекуваме домашна победа, но ќе одиграме еден комбиниран тип за поголема сигурност.

  1. 17.30 КуПС – СЈК 3+ (1.70)
  2. 20.00 Волендам – Телстар 3+ (1.45)
  3. 20.00 Фјолнир – Стјарнан 3+ (1.40)
  4. 20.00 Данкерк – Бурже 1Х&2+ (1.72)
  5. 20.45 Монако – Монпелје 1 (1.85)
  • ВКУПНА КВОТА: 10,98

sportmedia.mk

Најчитани вести