Skip to main content
x

15 Jan 2020 - 14:40
redakcija
Статија

Жедсон Фернандес е ново засилување на Тотенхем. Играчот од средниот ред доаѓа од Бенфика, а во Лондон ќе биде како позајмен играч во следните 18 месеци, а во договорот стои можност за откуп.

Фернандес беше посакуван од неколку клубови, но на крајот се реши да се пресели во европскиот вице-првак.

sportmedia.mk

Најчитани вести