Пред неколку недели Ким Кардашијан на својот Твитер побарала совет од своите фанови, кака да се бори против псорјаза која и се влошува.

Старлетата Ким Кардашијан со години се бори со псорјаза. Во почетокот успеала да ја прикрие со шминка која ја имала на раце и нозе, а сега се проширила и на лице и повеќе не успева вешто да ја прикрие.

38 годишната Ким се пошегувала на своја сметка со што објавила фотографија со браон флеки по лице како и слика од своите нозе каде што покрај нив напишала “секски“.

 

“Не се грижете во прашање е билна маст“, напишала Ким која досега пробала различни креми за лекување на оваа кожна болест.

Ким позирала како изгледаат флеките од псорјаза кои ги има по нозете и додала дека лампи и помагаат во лечење на оваа болест.

 

0

Најчитани вести