Марија Шерифовиќ ја започнала својата северноамериканска турнеа со спектакуларни концерти во Сент Луис и Торонто.

Поп ѕвездата пред неколку илјади луѓе Торонто во салата “Опера хаус“ направила концерт за паметење.

Инаку картите за овој настап биле распродадени 15 дена пред концертот.

Марија ја очекуваат настапи во Лас Вегас, Њујорк, Феникс, Детроит и Чикаго, посте тоа се враќа во Србија каде што потоа започнува подготовки за концерт во Сава центар во март, каде што исто така се бара карта повеќе.

1

Најчитани вести