Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, објави Плусинфо.

Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта ќе ја прифати фрлената ракавица на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори напролет заедно со претседателските.

103

Најчитани вести