Александро Краљ е ватерполистот на „Црвена ѕвезда“ кој попладнево скокна во морето откако тој и неговите соиграчи беа нападнати во Сплит.

Хрватските медиуми пренесуваат дека кога излегол од водата тој рекол: „Да не скокнев во морето ќе ме убиеја“.

Полицијата сè уште трага по напаѓачите.

Ватерполистите во маици на „Црвена ѕвезда“ седеле во кафуле, кога неколку лица ги нападнале. Тие итно ќе се вратат во Белград, а мечот од 13. коло на Триглав регионалната лига е откажан.

извор: Makfax

1

Најчитани вести