Десет лица го загубија животот, а тројца се тешко повредени во пожар кој во утринските часови го зафатил тренинг центарот на бразилски Фламенго.

Една од зградите која е во сопственост на Академијата на славниот клуб целосно е уништена од пожарот, а првите информации говорат дека десет лица го загубиле животот.

 

1

Најчитани вести