Околу 30 припадници на специјалците од МВР вечерва спроведуваа акција за апсење на нарко дилери во скопскиот клуб Интермецо во Капиштец. При апсењето влезено е со оружје а употербена е и сила при што се не најдоа дилери, туку, според очевидци, ќотек добија девојки, Повеќе детали наскоро...

Најчитани вести