Едно лице е тешко повредено во сообраќјна незгода која се случила рано утринава во Тузла на јужната магистрала, пишува Тузлански.ба.

До сообраќајката дошло кога патничко моторно возило кое се движело со преголема брзина изгубило контрола и удрило во друго возило кое било паркирано во непосредна близина.

Како што се дознава неофицијално со возилото кое е предизвикана сообраќајката управувала девојка која била под дејство на алкохол. Со нејзе во автомобилот биле уште две лица, едно девојче и едно момче.

На местото на несреќата на пристигнала Брза помош и повредените ги пренела во УКЦ Тузла.

0

Најчитани вести