Кривична пријава против Г.Е.(41) од Тетово и С.Ш од тетовското село Камењане, поради недозволено производство и продажба на дрога.

На 07.12.2017 година на улица „Илинденска“ во Тетово полициски службеници извршиле преглед над Г.Е., при што пронашле и одзеле кокаин.

На 27.10.2018 година во село Камењане полициски службеници извршиле претрес во домот на С.Ш., при што пронашле и одзеле марихуана.

извор: Makfax

1

Најчитани вести