Веднаш по полетувањето утрово пред 11 часот, норвешки авион доби закана за бомба, пренесуваат норвешките медиуми. Според информациите, во авионот има 167 патници и двајца пилоти.

„Експресен“ пишува дека се работи за „Ербас 737“, кој од Стокхолм полетал за Ница.

Авионот се вратил на аеродромот во Стокхолм, Арланда. Бројни полициски и воени сили се на патот кон аеродромот.

извор: Makfax

0

Најчитани вести