Ѕвездата на НФЛ, Антонио Браун (31) реши да им покаже на своите фанови зошто е на списокот на повредени и објави фотографија на своите стапала, која потоа ја споделија бројни медиуми во светот.

„Јас ќе бидам фер. Едни од најодвратните стапала што сум ги видел. Посакувам да не го видев ова“ е еден од коментарите на „Твитер“, каде што исто така беше споделена фотографијата.

Браун пристигна во Оукланд рајдерс од Питсбург стилерс и потпиша тригодишен договор вреден 73 милиони американски долари. Тој се смета за една од клучните фигури во тимот на тренерот Џон Груден (55). Сепак, по неговото спектакуларно пристигнување, тој тренираше само 30 минути, што покрена многу прашања за неговото присуство на списокот на повредени, па затоа тој реши да објави фотографија на неговите стапала.

„Атлетик“ објави дека Браун посетил лекар минатиот викенд и не очекува премногу долго да биде надвор од терените.

„Сите сме разочарани. Сакам да ја започнам таа забава“, рече Груден.

Браун, кој на „Инстаграм“ го следат повеќе од 3,3 милиони луѓе, фотографијата ја споделил на InstaStory каде што некои на шега го нарекоа Фред Кременко.

извор: Makfax

Најчитани вести