Loading..

Прославениот српски кошаркар споделил фотографии на социјалните мрежи на кои извршува селски работи и за кратко време собрал над илјада лајкови од воодушевените следбеници.

Еден од најдобрите европски играчи во историјата – светски и европски шампион, НБА првак, прв стрелец на Евролигата и троен Ол-Стар играч, Предраг Стојаковиќ, ја изненадил јавноста кога на социјалните мрежи објавил фотографии на кои вози трактор и пасе овци. 

“Луѓето од градот не го разбираат тоа”, напишал Пеџа во описот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

City folks just don’t get it!!! ??? #farmersonly #lovethislife #myway #lemnosisland

A post shared by Pedja Stojakovic (@pedjastojakovic) on

 

 

Стојаковиќ, кој не е “редовен” во медиумите поради неговиот живот, буди голема љубопитност и внимание кај јавноста кога ќе се огласи на социјалните мрежи.

Најчитани вести