Професорката Гордана Силјановска Давкова попладнево од Ѓорче Петров ја почна внатрепартиската кампања за претседателски кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Пред насобраните членови и симпатизери во Општинскиот комитет во Ѓорче Петров, таа ги презентираше својот план и визија.

 

0

Најчитани вести