Педесетипетгодишен пешак од Битола е тешко повреден откако синоќа во него удрил автомобил „Хјундаи Купе“ на улицата „Васко Карангелевски“ во Битола.

Во незгодата пешакот В.Д. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Битола.Увид извршила увидна екипа од СВР Битола.

извор: Makfax

1

Најчитани вести