Американскиот геолошки институт објави дека земјотрес од 4,6 степени по Рихтер ја погодил областа Три езера во сојузната држава Вашингтон.

Агенцијата АП објави дека само по неколку минути од овој земјотрес, уште еден послаб, со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван во близина на градот Монро, 48 километри североисточно од Сиетл.

Засега нема извештаи за оштетувања или повредени лица.

 

извор: Makfax

0

Најчитани вести