Медиумите блиски до Сорос и СДСМ се обидуваат да го релативизираат бламот и скандалот на претседателот Стево Пендаровски при средбата со Бојко Борисов и Ана Брнабиќ. 

Пендаровски, како што информираше, кога ги забележал Ана и Бојко и решил да им се придружи, всушност на бугарски јазик им вели „Каде сте, хубави?“.

Еве го видеото повторно:

На средбата во Сараево на Самитот на шефови и држави и влади на земјите учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна Европа, претседателот му пренесе и поздрави на Борисов од премиерот Зоран Заев, по што бугарскиот премиер му рече „Седи тука при нас бре“.

2

Најчитани вести