На 10.7.2019 година во 12:54 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во Геријатрија Ѓорче Петров починал Г.А.(55) од с.Врапчиште, Гостиварско, осудено лице од Казнено-поправната установа Идризово, кое било на лекување.

Според пријвеното, Г.А. боледувал од карцином. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

13

Најчитани вести