Во текот на вчерашниот ден во 14:52 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом на ул.„8-ми Септември“ од екипа на Итна медицинска помош била најдена почината П.М.(50) на чие тело биле видливи траги на насилство.

Жената живеела сама и боледувала од повеќе болести. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција .

1

Најчитани вести