(ФОТО) Рама објави селфи со Ковачевски – „Се уште го чекате Годо?“

23.06.2022
Vesnik.com
(ФОТО) Рама објави селфи со Ковачевски – „Се уште го чекате Годо?“

Албанскиот премиер Еди Рама на Твитер објави селфи со македонскиот премиер Димитар Ковачевски и порача од Брисел дека повеќе не го чекаат Годо бидејќи се навикнати на ова и двете земји.

-Сè уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога било посветени сме да ја поттикнеме модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух, пишува Рама.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;