(ФОТО) Тешка сообраќајка кај „Веро“ Тафталиџе меѓу мотор и БМВ

25.05.2022
Vesnik.com
(ФОТО) Тешка сообраќајка кај „Веро“ Тафталиџе меѓу мотор и БМВ

Тешка сообраќајка несреќа рано утринава се случи на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во близина на „Веро“ во Тафталиџе.

Учесници во несреќата се автомобил „БМВ“ и мотор. Неофицијално, има повредени лица кои се пренесени во болница.

Наскоро се очекуваат повеќе детали од МВР.

Фото: Курир.мк

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;