Синоќа заврши Евровизија, а нашата претставничка Тамара Тодевска не претстави одлично остварувајќи го најголемиот успех досега. Нејзината сестра, горда на нејзиниот успех на својот Facebook профил напиша дека „Тамара ти си мојата прва светлост, ти си мојот херој. 

Ljubavi moja, ti si moja prva svetlost, ti si mojot heroj! Ova sto ti go napravi na #esc2019 e najgolem uspeh ever! Mnogu te sakam!!!! GORDA SUM do neboto i nazad #Proud #Eurovision #TeamTamara

Најчитани вести