Срѓан Ѓоковиќ: По овие уцени Новак најверојатно нема да игра на Австралија Опен!

28.11.2021
Vesnik.com
1638103292
1638103292
Срѓан Ѓоковиќ: По овие уцени Новак најверојатно нема да игра на Австралија Опен!

Она што се наговестуваше, веројатно и ќе се оствари. А тоа е дека Новак Ѓоковиќ нема да учествува на првиот Грен слем за следната година оној на Австралија Опен.

Тоа се чини го потврди и неговиот татко, Срѓан Ѓоковиќ кој беше многу гневен на власите во таа земја.

Проблемот е во вакцинацијата. Властите во Австралија велат дека може да игра било кој, но само ако е вакцниран.

Тој веднаш реагираше и кажа дека тоа е право на самиот Новак, за тоа дали ќе се вакцинира, дали е вакциниран и слично. Исто напомена дека ако продолжат ваквите уцени неговиот син најверојатно нема да настапи на овој тениски турнир.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата