Кузмановски со пет погодока за втора победа на Хановер

21.10.2021
Vesnik.com
Кузмановски со пет погодока за втора победа на Хановер

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски имаше извонредно издание на дуелот со Ерланген, кој неговиот Хановер го доби со 35:31 на гостински терен. Во мечот од 8. коло, Кузмановски постигна 5 гола од исто толку обиди во вредната победа за гостите.

Хановер по осум кола се наоѓа на претпоследното место со само две победи.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата