МАНИЈАК ПРОБА ДА КИДНАПИРА ДЕВОЈЧЕ СРЕДЕ БЕЛ ДЕН (ВИДЕО)

13.09.2021
Vesnik.com
МАНИЈАК ПРОБА ДА КИДНАПИРА ДЕВОЈЧЕ СРЕДЕ БЕЛ ДЕН (ВИДЕО)

Мажот нападна девојкат во Солнехногорск во близина на Москва.

Инцидентот е снимен со камери.

Видеото  покажува како мажот се прикрадува одзади, ја фаќа девојката за врат, почнува да ја дави и се обидува да ја одвлече.

Соседтката видела што се случува од прозорецот на куќата и почнала да вреска гласно па го исплашила напаѓачот.

После тоа, според весникот „Москва зборува“, човекот побегнал. Девојчето рекло дека напаѓачот ја удрил силно во лицето.

Осомничениот е уапсен. Против него е покрената кривична постапка.

https://ren.tv/player/video/embed/878704#autoplay=1;

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;