Skip to main content
x

22 Jul 2021 - 8:40
redakcija
Статија

Дневен хороскоп 22.07.2021

Овен
Љубов:
Во избрано друштво и со нечии емотивни стимули, светот околу вас изгледа многу поубаво и поинтересно.
Работа:
Имате строги критериуми и некој не успева да ви презентира сè што би сакале да слушнете или видите.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

Бик
Љубов:
Промените се неизбежни во односот со саканото лице. Нема причина да се криете зад „лажните ветувања“, проблемите нема да се решаваат сами по себе.
Работа:
Ќе ви се покаже дека имате погрешна пресметка и дека сте измамени од несигурни информации. Избегнувајте избрзано однесување.
Здравје:
Ќе уживате во одмор и креативна изолација, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Треба да ги исфилтрирате чувствата и да побарате нечие разбирање за грешките што сте ги направиле.
Работа:
Постојат ситуации кога мора безусловно да почитувате нечија волја. Големата упорност понекогаш носи компликации.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации и емоционално ривалство.

Рак
Љубов:
Во средбата со саканата личност, поставувате услови што наидуваат на негативен тон. Вие сакате повеќе отколку што можете.
Работа:
Фокусирајте се на приоритетни прашања, а остатокот оставете го на блиските соработници. Секогаш има искусни соработници.
Здравје:
Изгледате вознемирено и загрижено, опуштете се.

Лав
Љубов:
Размислете како треба да го шармирате и одобрувате вашиот партнер. Секогаш постои начин да се освои саканата личност.
Работа:
Комплицираната ситуација во која се наоѓате потекнува од заедничкиот обид да направите правилна поделба на деловните и финансиските интереси.
Здравје:
Вечерта, ќе уживате во излегување или средба, како поттик за добро расположение.

Девица
Љубов:
Не бидете наивни или попустливи кон партнерот. Понекогаш вашиот збор треба да се слушне гласно.
Работа:
Избегнувајте деловен ризик. Нема причина да се истакнувате во ситуации кога има отежнувачки околности.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови здрав сон.

Вага
Љубов:
Не можете да најдете изговор за нечија постапка, но сè додека се чувствувате емоционално вознемирено, не можете да донесете правилна одлука.
Работа:
Направивте погрешна деловна проценка. Трпеливо почекајте ја новата можност и избегнувајте да одговарате на двосмислени прашања.
Здравје:
Не го губете духот, гледајте на работите со поголем оптимизам.

Скорпија
Љубов:
Избегнувајте нова дискусија на состанокот со некој близок за „чувствителни теми“ што досега не сте можеле да ги заклучите.
Работа:
Поради различни интереси меѓу соработниците, мора да прифатите деловен компромис или некоја утешна варијанта.
Здравје:
Важно е да ја намалите вашата ментална напнатост или нервоза.

Стрелец
Љубов:
Прикривањето на вистината од саканата личност предизвикува нови емотивни сомнежи. Меѓусебната доверба е неопходна и се чини „лековита“.
Работа:
Ако не ви се допаѓа нечие однесување, обидете се да ја контролирате вашата професионална фрустрација или незадоволство.
Здравје:
Обрнете внимание на правилна исхрана или поздрав начин на живот.

Јарец
Љубов:
Во средбата со саканата личност, претерувате со вашите потреби и премногу чувствително реагирате на разни „ситници“.
Работа:
Важно е да се одделат заедничките интереси од личните амбиции. Одложете ги стресните ситуации што ве исцрпуваат.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови здрав сон, обрнете внимание на соништата.

Водолија
Љубов:
Нема причина да ги потиснувате своите емотивни желби пред личноста која добро ги познава вашиот темперамент и карактер.
Работа:
Делувате вешто во деловно-финансиските договори, но ниту вашите соработници не се наивни.
Здравје:
Поттикнете оптимизам и добро расположение.

Риби
Љубов:
Вашата гордост излегува на површина и тоа е позитивен знак во љубовниот дијалог. Вие знаете како да ги наметнете своите желби.
Работа:
Не дозволувајте никој да се сомнева во вашето знаење или професионални способности. Важно е да го следите тековниот протокол.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.