Skip to main content
x

8 Apr 2021 - 18:40
redakcija
Статија

После натпреварот помеѓу Келн и Борусија Дортмунд одигран на 20. март, во клупскиот автобус на „милионерите“ не  се качил капитенот Матс Хумелс. Интересно е тоа што ниту еден од играчите не приметил дека Матс го нема во автобусот, пренесува Билд.

Откако видел дека го нема автобусот, Матс веднаш го контактирал својот тим, но поради полициските протоколи, не можел да се врати назад, па Хумелс морал сам да се врати во Дортмунд.

Среќа, Келн од Дортмунд е оддалечен е нешто помалку од 100 километри.

 

 

 

sportmedia.mk