Skip to main content
x

8 Apr 2021 - 18:20
redakcija
Статија

Еден од најдобрите млади играчи во моментов Килијан Мбапе, наводно донел одлука на крајот од сезоната да замине во Реал Мадрид, пишува „АС“.

Мбапе наводно го информирал раководството дека сака да игра за „кралевите“, но на челните луѓе на ПСЖ е дали ќе го пуштат сега со отштета, или во 2022 година кога ќе му заврши договорот.

Наводно Реал Мадрид е подготвен да му понуди побогат договор на Мбапе за да го убеди да пристигне на „Сантијаго Бернабеу“.

sportmedia.mk