Skip to main content
x

21 Nov 2020 - 20:10
redakcija
Статија

Шампионот во НБА лигата Лос Анџелес Лејкерс го донесоа Монтрезл Харел, кој изминатата сезона беше дел од Лос Анџелес Клиперс. Кошаркарот кого го нарекуваат најдобар резервен играч ќе биде дел од екипата на Лејкерс во наредните две години.

Монтрези е крилен центар, а минатата сезона му беше рекордна во која запиша во просек 18,6 поени и 7,1 скока по натпревар.

sportmedia.mk

Најчитани вести