Игор Дурловски, кој е единствениот ослободен од обвинетите за насилствата од 27 април 2017 година, на својот Фејсбук објави видео порака за денешните пресуди.

„Мелем на душа сте ми, сите вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото. Благодарам на дел од блиските што станаа далечни“ напиша Дурловски.

„Длаборез“ е проект кој со солзи ја гали татковината, а од срце ви го поклонувам“ порача тој.

Дурловски претходно, за време на судскиот прцес, не побара амнестија заедно со другите организатори на протестите.

извор: Makfax

1

Најчитани вести