Тифани Трамп го напушти Белград во петокот наутро, а за време на неколкудневниот престој во српскиот главен град, единствената жена во обезбедувањето беше убавата бринета за која сите прашуваа која е и зошто токму таа ја чува ќерката на Доналд Трамп.

Станува збор за Србинката М.Ц. која беше обучувана во Русија, со телохранителите на Владимир Путин, од нивната Федерална служба за безбедност (ФСО), а е специјалец на елитната Единица за обезбедување личности на српскиот МУП.

М.Ц. има учествувано во обезбедувањето на сопругите на светските политичари и претседатели при посетата на Србија.

извор: Makfax

1

Најчитани вести