Непознато лице со автомобил удрил во 68-годишна жена на паркинг пред маркет во Кавадарци, по што побегнал.

Повредената жена, со тешки телесни повреди била пренесена во болницата во Кавадарци каде и била укажана лекарска помош.

Извршен бил увид на местото и се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и возилото.

извор: Makfax

1

Најчитани вести