Во просториите на Јавното обвинителство денеска ќе се презентираат информации за текот на постапката во врска со автобуската несреќа кај с. Ласкарци.

Прес конференцијата ќе ја одржи основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство Скопје, Сашо Рајчев.

Пред еден месец, поради се уште не јасни причини, автобус на компанијата „Дурмо турд“, кој патувал од Скопје кон Гостивар, излета од патот и падна во бездна кај селото Ласкарци, при што животот го загубија 15 луѓе, а десетици беа повредени. Во автобусот беа 51 патник, сите од Гостивар.

извор: Makfax

44

Најчитани вести