Skip to main content
x

2 Aug 2020 - 8:20
redakcija
Статија

Лос Анџелес Лејкерс поразени се од Торонто со 107:92. Тоа беше првиот пораз на четата на Леброн откако се врати НБА по корона паузата.

Леброн сака титула, но актуелниот првак му покажа дека тешко ќе дојде до посакуваниот прстен. Токму Леброн беше најдобриот во поразениот тим, а кај победничкиот се истакна Лори со 33 поени и 14 скокови.

Индијана славеше против Филаделфија со 127:121. Ти Џеј Ворен постигна неверојатни 53 поени, со четири скока и три асистенции, и самиот ја донесе победата.

Клиперси беа подобри од Њу Орлеанс Пеликанс со 126:103. Пол Џорџ уфрли 28 поени, а Ленард 24.

sportmedia.mk

Најчитани вести